Сучасна професійна освіта

Магістр аудіовізуальних медіа та цифрової журналістики — це креативний продюсер у галузі виробництва аудіовізуального контенту (фото- і відеозйомка; монтаж; аудіоподкастинг і відеоблогінг), менеджер інноваційних медіапроєктів, який володіє базовими компетенціями і ключовими інструментами професійної роботи у сферах діджитал-журналістики, інформаційних технологій та цифрових медіа

Студент отримує знання і набуває практичні навички з виробництва аудіовізуального та діджитал-контенту (фото- і відеозйомка; монтаж; аудіоподкастинг і відеоблогінг), що знадобляться для роботи в конвергентних медіа і досліджень в галузі Media Studies (PR, GR, медіааналітика), знайомиться з принципами і прийомами роботи у галузях цифрової журналістики, копірайтингу, блоґінгу, медіапродюсування, івент-менеджменту, створення та просування в соціальних мережах інноваційних арт-, фото-, кіно- і телепроєктів

_DSF7737.JPG
DSCF1928.jpg

До магістратури можуть вступити абітурієнти, які вже мають диплом бакалавра, спеціаліста або магістра за будь-якою спеціальністю: журналісти, філологи, соціологи, політологи, психологи, історики та ін.Магістерська програма «Аудіовізуальні медіа та цифрова журналістика» заснована у 2019 році на катедрі медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 

Колектив катедри медіакомунікацій – міждисциплінарна спільнота фахівців у галузі медіакомунікацій: медіадослідників і медіапрактиків. На катедрі працюють відомі журналісти, кіно- і телережисери, сторітелери, фотографи, фільмейкери, рекламісти, піарники, дизайнери, фахівці з 3D анімації, VR та AR технологій.У 2009 році колектив катедри ініціював створення нової спеціальності «Медіакомунікації» і здійснив перший в Україні випуск магістрів за цією спеціальністю.

 

За 11 років існування катедра підготувала більш ніж 200 випускників, які успішно працюють у галузі цифрових медіа України, Німеччини, Канади і США.

Катедрою організовано більш ніж 400 майстер-класів і тренінгів, залучено до викладання іноземних лекторів з Європи і США, започатковано Міжнародний науково-практичний баркемп «Каразінський Медіасимпозіум», видається журнал «Media Studies: Міждисциплінарні дослідження медіа», створено експериментальну мультимедійну лабораторію «Media Topos Films», засновано декілька телепроєктів, знято серію короткометражних фільмів.

Завідувачка катедри та гарант магістерської програми – професорка Лідія Стародубцева, історикиня культури і мистецтва, теле- і радіожурналістка, кінорежисерка.

Сьогодні катедра готує магістрів за спеціальністю 061 – «Журналістика», освітньо-професійною програмою «Аудіовізуальні медіа та цифрова журналістика» та аспірантів за PhD-програмою підготовки докторів філософії зі спеціальності 061 – «Журналістика»

DSCF6498.jpg